Pse duhet të shoqërohemi me fëmijët

0
Fëmijët janë krijesa të vogla që vijnë në jetë si pasojë e dashurisë martesore....

DASHURIA, NDJENJA SUBLIME QË MBAN NË KËMBË FAMILJEN

0
Sa e rëndësishme është dashuria dhe komunikimi në martesë? Veçoria më e rëndësishme e njeriut...

Ankimi si mënyrë të menduari

0
Të ankohesh, të përsërisësh të njëjtat gjëra, është model të menduari. Nëse mbani syzet e ankimit ju do...

Lërini fëmijët ta jetojnë fëmijërinë

0
Mos i stresoni fëmijët tuaj dhe mos i fusni në depresion në emër të edukimit të fëmijëve perfektë....

Një martesë e shëndetshme, një investim i çmuar

0
Të ruash ekuilibrin brenda familjes, të ruash shëndetin e saj është një pikë shumë e rëndësishme. Ruajtja e...

Planifikoni pushimet verore të fëmijëve

0
Ja dhe shkolla mbaroi për këtë vit. Bashkë me përfundimin e një viti shkollor, prindërit i shqetëson më...

Bebet dhe gjumi i trazuar i natës

0
Dihet që dilema e çdo prindi të ri është kjo: ta lërë beben të qajë në shtrat, kur...

Si të arrijmë harmoninë bashkëshortore?

0
A e keni pyetur veten ? ● A gëzoheni kur shkoni...

Të kuptosh adoleshentin

0
Të kuptosh adoleshentin Adoleshenca është një periudhë gjatë së cilës duhet të përballesh me probleme sociale, psikologjike dhe, në...

Si ta mësojmë fëmijën me namaz?

0
“Urdhërojini fëmijët tuaj me namaz kur të bëhen shtatë vjeç”, thotë Profeti ynë i...

Na ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
0FollowersFollow

TE FUNDIT